Az 5 leggyakoribb tévhit a fitnesztermek szolgáltatásairól

Téged mi tart vissza attól, hogy igénybe vedd valamelyik fitneszterem szolgáltatását? Vannak félelmeid, esetleg rossz tapasztalataid ezzel kapcsolatban? Segíthetek abban, hogy ezek a félelmek ne álljanak az utadba? Egészséged és fittséged megőrzése ér annyit, hogy rászánd ezt a néhány percet?

Nézzük meg az öt leggyakoribb tévhitet, amelyek lehet, hogy Téged is megakadályoznak abban, hogy végre lemenj a fitneszterembe és tegyél a fittségedért, egészségedért.

1. Mit keresnék én ott? Oda biztosan csak fiatalok, izompacsirták és feszes combú cicababák járnak.

Ez a téves feltételezés vélhetően onnan származik, hogy néhány évtizeddel ezelőtt még a fitnesz kultúra (mint sok egyéb más szolgáltatásé is) lényegesen alacsonyabb színvonalú volt. A jellemzően kis alapterületű, gyenge felszereltségű létesítmények közönsége elsősorban testépítők közül kerültek ki. A 90-es években először a fővárosban jelentek meg a modern, nagy alapterületű és változatos szolgáltatásokat kínáló sportközpontok, ahol a célközönséget ma már a lakosság széles köre alkotja, a 14 évestől a 75 éves korig, vagy akár tovább.

Ezekben lehetőség van szakemberrel közösen, egy alapos állapotfelmérést követően, kifejezetten a Te fizikai állapotodnak megfelelő, számodra optimális edzésprogram kiválasztására. Így biztosan nem kell majd ,,cikinek” érezned, hogy olyan edzéseket, gépeket ,,kell” használnod, amit a nálad sokkal jobb fizikai állapotban levők rutinosan teljesítenek.

2. Hogyan tudnám kezelni azokat a bonyolult gépeket? Biztosan mindenki engem figyelne, miközben bénázom.

Egy nagyobb és magára valamit adó fitneszterem, a teljes nyitvatartási idejében teremfelügyelőket foglakoztat, akikhez bármikor lehet segítségért fordulni. Ha szükséged van rá, mert kezdő vagy, vagy éppen az adott gépet nem ismered, akkor a teremfelügyelő bemutatja a gép helyes használatát, alapszintű (kezdő) edzéstervet ajánl Neked. Ne izgulj! A legmodernebb gépek használatát nagyon gyorsan el lehet sajátítani. Sőt a legtöbb gépen szemléltető grafika is bemutatja a helyes használatot, valamint az igénybe vett izomcsoportokat, így akár önállóan is nyugodtan nekivághatsz.
Ha igazán egyedi kiszolgálást igényelsz (kezdőként kifejezetten javasolt számodra), akkor személyi edző segítségével kezdd az edzést. Ez ugyan jellemzően mindenhol fizetős szolgáltatás, viszont kezdőként alapos állapotfelmérést, személyre szabott edzéstervet, folyamatos szakmai figyelmet és útmutatást kapsz cserébe, így az elindulás sokkal könnyebb lesz. Csodálkozó tekintetektől pedig ne tarts, hiszen a többi vendég is a saját edzésével van elfoglalva. És tudod mit? Ők is voltak kezdők valamikor! Ők sem így születtek. 🙂 A modern termek törzsközönségét nem élsportolók alkotják, hanem az átlag lakosság. Ők elsősorban állapotuk javítása vagy fittségük fenntartása érdekében mennek edzeni, és nem azért, hogy másokkal legyenek elfoglalva.

3. Ahol ilyen flancos gépek vannak, az a hely biztosan jó drága lehet.

Az árak különbözőek lehetnek. Kecskeméten egy alkalom edzés átlag 900 Ft és 1700 Ft között mozog. Az ár természetesen nagymértékben függ a szolgáltatás minőségétől és a vásárolt bérlet típusától is. Léteznek alkalomszámra, vagy időtartamra szóló bérletek.

Mikor melyiket érdemes választanod?

Az alkalmas bérletek akkor kifizetődők, ha heti 1-2 alkalommal jársz edzeni.

Korlátlan bérletet akkor érdemes vásárolnod, ha hetente három vagy annál több alkalommal járnál edzőterembe. Így egy edzés ára nagyságrenddel is alacsonyabb lehet az említettnél.

4. Utálom a tömeget, főleg nem szeretem izzadt állapotban mások közelségét.

Sokak számára jelent ez problémát, ami leginkább az 1000 négyzetméter alapterület feletti, modern létesítményekben kerülhető el. Ha a szellőztetés megoldott, a gépészeti eszközök megfelelően működnek, akkor egy színvonalas terem esetében még nagyobb forgalom esetén sem jelentkezik ez a kényelmetlen érzés. Természetesen fontos a megfelelő nagyságú géppark, az eszközök nagyvonalú elrendezése és nem utolsósorban a zuhanyzók, öltözők, mosdók mérete és tisztasága is. Ahol már belépéskor érzed a zsúfoltságot, ott az edzés is kényelmetlenné válhat néhány alkalom után. Ha te sem szeretnéd mások izzadtságát magadon érezni, akkor kerüld az ilyen helyeket.

5. Én csak jobban szeretném érezni magam a bőrömben. A sok súlyzózástól még a végén brutális izmaim nőnek.

Főleg hölgyek körében jellemző ez a tévhit. Teljesen alaptalan a félelem, hiszen a női szervezetben az izomtömeg növekedésért felelős legfontosabb hormon (a tesztoszteron) nem képződik olyan mennyiségben, ami lehetővé tenné az izmok látványos növekedését. Szép feszes, cellulitmentes testet viszont eredményezhetnek a súlyzós edzések.
Még mindig sokan esnek abba a hibába, hogy a fitnesztermi edzéseket azonosítják a profi testépítők által elvégzett edzésmunkával. Ahhoz, hogy valaki a profi testépítőkhöz hasonló méretű izmokkal rendelkezzen, alapvető genetikai alapok, elképesztően sok munka, lemondás és sok esetben anabolikus szteroidok használata is szükséges.

Téged mi tart vissza attól, hogy végre elmenj egy fitneszterembe?

A lényeg, hogy tedd mindennapjaid részévé a testedzést, fittséged, egészséged megőrzése érdekében. Fuss, kerékpározz, teniszezz! Ha fitnesztermi edzésben gondolkodsz, akkor válaszd a legjobbat.
Ne feledd, 40 év felett az izomzat évente 1%-ot veszít a tömegéből! Ezt csak rendszeresen végzett, tudatos edzéssel tudod ellensúlyozni.

A fitnesz világa folyamatosan fejlődik. Egyre többen és egyre tudatosabban igénylik, hogy edzeni járjanak, viszont sok tévhittel lehet találkozni a hétköznapokban. Bízom benne, hogy néhányat sikerült most eloszlatnom.

Konfár Zoltán

tulajdonos
FormaZona Sportközpont

FormaZona Sportközpont

Nyitva tartás:

Hétfő-Péntek: 6:00 - 22:00 óráig

Szombat: 8:00 - 14:00

Vasárnap: 14:00 - 20:00

Elérhetőségek:

Cím: 6000 Kecskemét, Izsáki út 2.

Recepció: 76/325-251

E-mail: ugyfelszolgalat@formazona.hu